Wirtualny biznes i realne kompetencje? Czy to możliwe?

12 listopada 2020

U nas zdecydowanie tak.  Branżowe Symulacje Biznesowe to innowacyjne narzędzie edukacyjne firmy REVAS, które wdrażamy w naszej szkole. Uczniowie w każdym zawodzie mają szansę poprowadzić wirtualną firmę.

Po ubiegłorocznym pilotażu w branżach turystycznej i eventowej zakończonym pełnym sukcesem, nasza szkoła uzyskała tytuł „Innowatora Branżowej Przedsiębiorczości”. Zostali też przeszkoleni kolejni nauczyciele. Z dumą możemy pochwalić się już trzema Certyfikowanymi Trenerami Branżowych Symulacji Biznesowych. W tym roku szkolnym do tego grona dołączą jeszcze trzy osoby.

Przyszli technicy hotelarstwa już rozpoczęli planowanie swojej działalności w branży eventowej. Jest to gra poprzedzająca właściwą rozrywkę, czyli prowadzenie, na konkurencyjnym rynku, swojej agencji eventowej.

Założenie dziewięciu wirtualnych przedsiębiorstw zbiegło się w czasie z realizacją w naszej szkole i mieście Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod hasłem: „DORADZAMY – ZAWODOWO, WYBIERAMY ODLOTOWO”, który objęty został Patronatami: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, a w naszym  mieście Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.

Więcej informacji na temat wirtualnej agencji eventowej: https://revas.pl/symulacje/agencja-eventowa/