Konkursy dla uczniów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Konkurs na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2023

Przejdź do - Konkurs na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2023

Aby uświetnić obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji, przypadające w październiku, Ministerstwo Sprawiedliwości po raz kolejny zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie na plakat promujący mediację - alternatywny do sądowego sposób rozwiązywania sporów.

 

9 maja 2023


Czytaj więcej o: Konkurs na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2023

„Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele” – konkurs dla uczniów i nauczycieli

Przejdź do - „Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele” – konkurs dla uczniów i nauczycieli

Zaplątany w sieci

9 marca 2022


Mój pomysł na biznes

Jaworznicka Izba Gospodarcza w ramach projektu Przedsiębiorcze Jaworzno - Tradycja i doświadczenie filarami budowy nowoczesnych firm . ogłasza konkurs dla uczniów szkół średnich. Temat konkursu to Mój pomysł na biznes. Konkurs ma na celu promowanie przedsiębiorczości w grupie osób młodych, które w przyszłych latach będą stawiać swoje pierwsze kroki w biznesie.

4 października 2021


Czytaj więcej o: Mój pomysł na biznes

Konkurs fotograficzny „Zróżnicowany świat geologii”

Przejdź do - Konkurs fotograficzny „Zróżnicowany świat geologii”


Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego ogłasza konkurs fotograficzny „Zróżnicowany świat geologii” .

17 czerwca 2021


Czytaj więcej o: Konkurs fotograficzny „Zróżnicowany świat geologii”

Zrób zdjęcie radości

Przejdź do - Zrób zdjęcie radości

Rzecznik Praw Dziecka zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na najciekawsze zdjęcia z okazji  Dnia Dziecka 2021 pt. Zrób zdjęcie radości.

6 czerwca 2021


Czytaj więcej o: Zrób zdjęcie radości

Konkurs Mój pomysł na biznes.

Przejdź do - Konkurs Mój pomysł na biznes.

Jaworznicka Izba Gospodarcza w ramach projektu Przedsiębiorcze Jaworzno - Młodość, przedsiębiorczość, tradycja. ogłasza konkurs dla uczniów szkół średnich. Temat konkursu to Mój pomysł na biznes. Konkurs ma na celu promowanie przedsiębiorczości w grupie osób młodych, które w przyszłych latach będą stawiać swoje pierwsze kroki w biznesie.

2 listopada 2020


Czytaj więcej o: Konkurs Mój pomysł na biznes.

Jaworzno - miasto i ludzie

Przejdź do - Jaworzno - miasto i ludzie

Teatr Sztuk zaprasza do udziału w konkursie "Jaworzno - miasto i ludzie". Szczegóły na plakacie i u opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Sylwii Bieszczad.

27 września 2020


Oczami naszych pradziadków

Przejdź do - Oczami naszych pradziadków

Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w konkursie „Oczami naszych pradziadków” organizowanym przez Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”. Regulamin konkursu w załączniku.

 

17 września 2020


Reportaż to my!

Zapraszamy do udziału w XX Ogólnopolskim Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół średnich. Na prace czekamy do 30 listopada!

 
 

Startuje jubileuszowa edycja!

Reportaż to my! Rok 2020 postanowił utwierdzić nas w tym przekonaniu bardziej niż którykolwiek wcześniej. Koronawirus zatrzymał świat, rozdzielił rodziny, zamknął lotniska, odwołał galę finałową naszej poprzedniej edycji. Jak wygląda teraz świat oczami pokolenia, które dopiero wchodzi w dorosłość? Czym się interesują? Czy wydarzenia roku 2020 znajdą odbicie w wybranej tematyce reportaży? Z niecierpliwością czekamy na odpowiedzi!

 

Turniej kierujemy do wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, niezależnie od profilu nauczania czy rodzaju placówki oświatowej. Zadanie jest proste. Znajdź dowolny temat, prawdziwą historię i opisz ją zachowując zasady formy dziennikarskiej, jaką jest reportaż. Za wskazówki niech posłużą obszerna baza wiedzy na temat reportażu oraz archiwum prac finalistów poprzednich edycji na naszej stronie www.TurniejReportazu.pl.

 

Do wygrania wspaniałe nagrody! Zwycięskie teksty opublikujemy w ogólnopolskiej gazecie oraz w Internecie. Finaliści wraz z opiekunami spędzą dwa dni we Wrocławiu. Czekają warsztaty dziennikarskie i spotkania autorskie. Nagrody rzeczowe wręczą najważniejsi Dolnego Śląska: prezydent Wrocławia, wojewoda i marszałek województwa, kurator oświaty. Wrocław zaprasza!

Organizatorem Turnieju jest Liceum Ogólnokształcące nr X im. Stefanii Sempołowskiej we Wrocławiu. Autorką i osobą odpowiedzialną za organizację jest Ewa Obara-Grączewska.

 

Chętnych zapraszamy do kontaktu z opiekunem Samorządu Uczniowskiego p. Sylwią Bieszczad

17 września 2020