Profilaktyka zdrowia w szkole

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Obchody Światowego Dnia Walki z Rakiem Piersi

Przejdź do - Obchody Światowego Dnia Walki z Rakiem Piersi

W dniu październiku obchodzimy Światowy dzień Walki z Rakiem Piersi.W związku z tym wydarzeniem w naszej szkole 18.10.23 odbędzie sie wykład i warsztaty z zaproszonymi spejalistami .  Zaproszeni goście to  stowarzyszenie "Amazonki" oraz dyplomowana położna - Pani Maria Żalińska , która będzie prowadziła warsztaty z samobadania piersi metodą mamocare. Zajęcia  przrewidziane są dla uczniów klas pierwszych  

15 października 2023


1 grudnia Światowy Dzień AIDS

Przejdź do - 1 grudnia Światowy Dzień AIDS

Priorytety strategii państwa w zakresie walki z HIV/AIDS zawarte w Krajowym Programie Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV opracowanym na lata 2017-2021 ukierunkowane są głównie na usprawnienie systemu zapobiegania zakażeniom HIV, edukację społeczeństwa i zapewnienie opieki nad osobami żyjącymi z HIV/AIDS.
Niepokojącym zjawiskiem jest wzrastająca liczba zakażeń HIV w Polsce, do których dochodzi drogą kontaktów seksualnych. Zbyt mało osób zna swój status serologiczny i łudzi się błędnymi stereotypami. Tymczasem HIV/AIDS może dotyczyć każdego człowieka – niezależnie od tego kim jest, jakie ma wykształcenie, czy też przekonania.

27 listopada 2018


Czytaj więcej o: 1 grudnia Światowy Dzień AIDS

"TAKI Z CIEBIE MOCARZ..."- SPOT EDUKACYJNY- DOPALACZE

Choć trwa tylko pół minuty, robi wrażenie... Zobacz nowy spot przeciw dopalaczom, który został właśnie udostępniony w ramach kampanii "Dopalacze kradną życie".

28 listopada 2018


Czytaj więcej o: "TAKI Z CIEBIE MOCARZ..."- SPOT EDUKACYJNY- DOPALACZE

Kampania społeczna "Nie zawsze wędzone trzyma dłużej"

Przejdź do - Kampania społeczna "Nie zawsze wędzone trzyma dłużej"

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia 19.11.2018 Główny Inspektorat Sanitarny przygotował kampanię społeczną, w oryginalny sposób ukazującą skutki narażenia na dym tytoniowy. Motywem przewodnim kampanii są zniszczone płuca, które zostały „uwędzone” dymem tytoniowym i nie nadają się już do zdrowego i długiego życia. Hasło kampanii Nie zawsze wędzone trzyma dłużej uzupełnia przesłanie kampanii.

28 listopada 2018


Czytaj więcej o: Kampania społeczna "Nie zawsze wędzone trzyma dłużej"

Powiedz Grypie STOP - Zaszczep się!

Przejdź do - Powiedz Grypie STOP - Zaszczep się!

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przypomina, że jesień i zima to okres wzmożonych zachorowań na grypę. Najskuteczniejszą metodą uniknięcia zachorowania i związanych z nim powikłań jest profilaktyka pod postacią corocznego szczepienia. Szczepienia zalecane są szczególnie osobom z obniżoną odpornością, osobom z przewlekłymi chorobami krążenia oraz układu oddechowego, dzieciom powyżej 6-tego miesiąca życia, osobom powyżej 50-tego roku życia, kobietom w ciąży, pracownikom służby zdrowia oraz osobom narażonym na kontakt z dużą liczbą ludzi.

27 listopada 2018


Czytaj więcej o: Powiedz Grypie STOP - Zaszczep się!

Dopalacze Wypalacze - groźne narkotyki

Przejdź do - Dopalacze Wypalacze - groźne narkotyki

Z danych Raportu Głównego Inspektoratu Sanitarnego w sprawie środków zastępczych z 2013 r., wynika, iż mimo marginalizowania roli sklepów oferujących „nowe narkotyki” zgodnie z ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii, która zabrania w Polsce wytwarzania, sprzedaży i reklamy wszelkich środków zastępczych, problem ich dostępności nadal istnieje.

 

27 listopada 2018


Czytaj więcej o: Dopalacze Wypalacze - groźne narkotyki

List Minister Edukacji Narodowej-Anny Zalewskiej do rodziców i opiekunów

Przejdź do - List Minister Edukacji Narodowej-Anny Zalewskiej do rodziców i opiekunów

Szanowni Państwo,

Rodzice i Opiekunowie, 

 

W poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

27 listopada 2018


Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie przypadków odry na świecie i w kraju

Przejdź do - Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie przypadków odry na świecie i w kraju

 Na terenie Polski, w okresie od 1 stycznia do 15 października 2018 r. zarejestrowano 128 przypadków zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszonono ich 58.

Zachorowania na odrę w Polsce są związane przede wszystkim z zawlekaniem choroby z zagranicy lub zakażeniem osób, które nie są zaszczepione przeciwko odrze przez osoby nie będące narodowości polskiej.

Główny Inspektor Sanitarny apeluje o dopełnienie  obowiązku szczepienia przeciwko odrze, śwince i różyczce wobec dzieci, które dotychczas nie zostały zaszczepione.

27 listopada 2018


Czytaj więcej o: Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie przypadków odry na świecie i w kraju

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Przejdź do - Światowy Dzień Rzucania Palenia

19 listopada 2017r obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji Główny Inspektorat Sanitarny przygotował kampanię społeczną, w oryginalny sposób ukazującą skutki narażenia na dym tytoniowy. Motywem przewodnim kampanii są zniszczone płuca, które zostały „uwędzone” dymem tytoniowym i nie nadają się już do zdrowego i długiego życia. Hasło kampanii „Nie zawsze wędzone trzyma dłużej” uzupełnia przesłanie kampanii.

6 listopada 2016


Czytaj więcej o: Światowy Dzień Rzucania Palenia

Kampania społeczna „Zaszczep w sobie chęć szczepienia”

Przejdź do - Kampania społeczna „Zaszczep w sobie chęć szczepienia”

6 listopada 2016