Wspólpraca z pracodawcami

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Współpracują z nami:

 Perfekcja w nauce zawodu

 W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 kształcenie zawodowe opiera się nie tylko na zajęciach teoretycznych, ale przede wszystkim, zgodnie z wytycznymi MEN, na praktycznejnauce zawodu-szkoła ściśle współpracuje z pracodawcami i stawia na rozwój doradztwa zawodowego. Nasi absolwenci są wyposażeni w widzę szkolną, ale również w praktyczne umiejętności pozwalające dobrze rozpoznać specyfikę rynku pracy i odnaleźć się na rynku pracy.

 Jako zespół gastronomiczny współpracujemy z:

 

 Śląską Wyższą Szkołą Medyczną w Katowicach     

Uczelnia ta jest związana z gastronomią i prowadzi ciekawe warsztaty kulinarne, w których chętnie bierzemy udział. Warsztaty są bardzo różnorodne tematycznie np. kuchnie świata, kasze, orzechy, śniadania mistrzów, kuchnia wege, potrawy z jaj, kuchnia śródziemnomorska. Śląska Wyższa Szkoła Medyczna jest także sponsorem nagród w naszym szkolnym konkursie Moje pasje kulinarne.

 

Miejską Biblioteką Publiczną w Jaworznie

Współpraca nasza polega na uczestniczeniu w lekcjach bibliotecznych o tematyce gastronomicznej np. kuchnia średniowieczna, historia polskiego smaku – kuchnia, stół, obyczaje, kulinarne podróże po świecie, zwiedzamy Polskę ze smakiem – przewodnik kulinarny po Polsce…Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie oferuje również projekcje filmów o tematyce kulinarnej np. Ratatuj, Ugotowani, Czekolada itp.

 

 Piekarnią Stanisława Bigaja

Poznaliśmy historie piekarni, proces wypieku pieczywa oraz logistykę zaopatrzenia i dystrybucji.

 

 

 

 

Lokalem 7 Niebo Bistro

Szef kuchni tej restauracji zorganizował dla naszych uczniów warsztaty gastronomiczne FINGER FOOD. Mamy nadzieje na długą, owocną współpracę.

 

 

Restauracją Trzy Bramy

Kucharz z tej restauracji - Arkadiusz Parusel, jest przewodniczącym jury szkolnego konkursu Moje pasje kulinarne. Bardzo chętnie organizuje w naszej szkole pokazy gastronomiczne oraz zaprasza naszych uczniów na warsztaty z szefem kuchni do restauracji. Restauracja jest także sponsorem nagród w konkursie Moje pasje kulinarne.

 

Jaworznicką Izbą Gospodarczą

 Jaworzniccy przedsiębiorcy np. Piekarnia Bigaj, Mega Pizza, Restauracja Bramy są prelegentami i dobrymi duszami podczas naszych imprez dla młodzieży.

 

Kawiarnią NOT, hotelem Aqua i wieloma innymi zakładami gastronomicznymi.

Pracują w nich nasi absolwenci, którzy zawsze dzielą się z nami fachową wiedzą.

 

Maluchami i seniorami

Dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 14 z oddziałami integracyjnymi organizujemy warsztaty kulinarne, a dla seniorów kawiarenkę z okazji Tygodnia Seniora.

 

 

Programem Szef dla młodych talentów Makro

Dzięki tej współpracy Program Szef dla młodych talentów także opiekuje się naszym szkolnym konkursem Moje pasje kulinarne i sponsoruje wspaniałe nagrody. Raz w miesiącu organizuje bezpłatne warsztaty Miksery Kulinarne, skierowane do uczniów i młodych kucharzy z całej Polski. Na tych warsztatach odbywają się pokazy znanych i doświadczonych szefów kuchni, prelekcje uznanych postaci świata gastronomii oraz prezentacje produktów. Po każdym spotkaniu przeprowadzany jest test wiedzy, a uczestnicy, którzy zdobędą najwyższy wynik, wygrywają staże w wiodących polskich restauracjach pod okiem najlepszych szefów kuchni.

 

Jesteśmy bardzo szeroko reprezentowani w lokalnej oraz regionalnej gastronomii, chcemy się ciągle uczyć i rozwijać. Nawiązujemy wciąż nowe kontakty, jesteśmy otwarci na nowości.