Wycieczka do hotelu Poziom 511 Design Hotel & Spa w Ogrodzieńcu

Nasi uczniowie odbyli wycieczkę przedmiotową do hotelu Poziom 511 Design Hotel & Spa w Ogrodzieńcu. Nazwa Hotelu pochodzi od wysokości skały Jury Krakowsko- Częstochowskiej, na której został wkomponowany ten obiekt (511 m n.p.m).

Hotel wyróżnia się na tle swojej sporej konkurencji przede wszystkim  znakomitym, innowacyjnym połączeniem minimalistycznej architektury z bogatą przyrodą i historią – ruinami zamków Jury Krakowsko- Częstochowskiej.  Hotel jest laureatem wielu prestiżowym nagród branżowych, niejednokrotnie został doceniony m.in. - przez Ministerstwo Gospodarki, został także zwycięzcą w konkursie Polityki "Top Hotel" za najlepszy design oraz znalazł się w plebiscycie 100 Poland Best Restaurants. Hotel jest rónież laureatem konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny oraz Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej.

Wybór miejsca wycieczki nie był przypadkowy. Obiekt robi niesamowite wrażenie! Już sam podjazd zachwyca – trzeba przejechać przez "naturalną" bramę kilkumetrowych skał. Sam budynek wkomponowany jest w naturalną skałę, co oznacza,  że wewnątrz hotelu, część ścian stanowią jurajskie wzniesienia! Byliśmy pod wielkim wrażeniem pomysłu  :)

Swoją niezwykłą "podróż" po hotelu rozpoczeliśmy od obejrzenia recepcji oraz holu hotelowego. Tu na uwagę zasługuje z pewnością Book&Coffe, który serwuje świeżo parzoną kawę, owocowe koktajle oraz słodkie przysmaki. Przy okazji możemy skorzystać równiez z miniksięgarni. Następnie udaliśmy się do serca hotelu a więc części pobytowo - mieszkalnej, gdzie mieliśmy okazję oglądać hotelowe pokoje, oraz wyjątkowy apartament – narożny, z balkonem, z rozkładanymi kanapami a przede wszystkim najlepszym widokiem w hotelu. Dzięki szklanym, narożnym ścianom człowiek może się tu poczuć, jakby siedział w czterogwiazdkowym orlim gnieździe, w szczelinie wapiennego wzgórza.  Przy okazji podpatrywaliśmy pracę służby pięter, która miała sporo obowiązków w ten dzień.

Pokoje ulokowane są w dwóch odrębnych skrzydłach – nowoczesnej części, południowej, oraz drugiej – tej cieplejszej, która powstała z przebudowy dawnego schroniska PTTK. Udało nam się również zobaczyć sale konferencyjne, które mieszczą się na najniżym poziomie, oraz niezwykły basen, który ma 20 m długości, a woda to marzenie – mineralna z własnego głebinowego ujęcia wody.

Wizytówką Hotelu Poziom 511 Design Hotel & SPA jest wyjątkowa strefa odnowy biologicznej. Jest to pierwszy w Polsce oficjalny partner dr Ireny Eris, która mianowała go swoim „beauty partnerem“. A to naprawdę wyjątkowe wyróżnienie.

Na koniec naszego "zwiedzania" zostawiliśmy "wisienkę na torcie" - hotelową restaurację, do której wejścia strzeże sporych rozmiarów wapienna skała. W ramach realizowanego, szkolnego programu nauczania ten punkt wycieczki był dla nas niezwykle ważny. Było wiele pytań. Uczniowie mieli okazję zobaczyć szefa kuchni w akcji, który podkreślał, że gotując wykorzystują klasyczne produkty, których większość pozyskują od loklanych dostawców. Sami wypiekają pieczywo, ciasta oraz przyrządzają lodowe sorbety i czekoladowe desery. Opowiedział nam również  o filozofii kuchni Slow Food, którą  starają się wykorzystywać. Dopełnieniem każdego dania są zioła i warzywa pozyskiwane z własnego ogródka.

Na koniec warto podkreślić, że wokół obiektu panują  doskonałe warunki do uprawiania m.in. wspinaczki, nordic walkingu, jazdy na nartach biegowych, rowerze,  jazdy konnej.  Oznacza to, że hotel jest chętnie wybierany przez osoby poszukujące aktywnego wypoczynku i stawiające na zdrowy tryb życia – to zaś musiało wpłynąć na menu, do którego mieliśmy okazję zaglądnąć :)

Naszą wspaniałą wycieczkę na Jurę Krakowsko – Częstochowską zakończyliśmy zwiedzaniem ruin Zamku Ogrodzienieckiego, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu oraz integracyjnym ogniskiem. Zmęczeni, ale pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do domu.