Falochron

6 listopada 2017

W roku szkolnym 2017/2018 wprowadzony został program Falochron dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. W swoich założeniach Falochron to program profilaktyczny, który ma pokazać alternatywne aktywności, które pozwolą odejść od czyhających na młodzież zagrożeń, a także ma wzmacniać to, co pozytywne w zachowaniu, w postawach młodzieży. Falochron ZSP4- „Estakada” staje się zatem drogowskazem do efektywnej pracy z młodzieżą, tak by chronić przed zagrożeniami oraz wskazywać drogi do pełniejszego rozwoju.

Jednym z czynników wzmacniających jest wspólne działanie na rzecz innych, dlatego uczniowie III klasy ZSZ – Dominika, Daria, Iza, Klaudia, Kamila oraz Kamil wraz z nauczycielem przedmiotów gastronomicznych panią Kariną Gaj-Woźniak w dniu 25 października 2017 roku przeprowadzili zajęcia dla dzieci ” Kuchnia dla najmłodszych - zajęcia dla przedszkolaków w Przedszkolu Miejskim nr 14 w Jaworznie”.

Wszystkie przedszkolaki chętnie słuchały o warzywach i owocach, a także brały udział w zorganizowanych zabawach, konkursach i zagadkach. Zwieńczeniem zajęć był szwedzki stół serwowany w przedszkolu, w przygotowaniu którego brali udział nasi uczniowie. Mniam! Mniam!