Szkolny konkurs „Moje pasje kulinarne”.

21 kwietnia 2017

3 kwietnia 2017 r. w Naszej Szkole odbył się szkolny konkurs „Moje pasje kulinarne”. Tematem przewodnim konkursu w tym roku była „Zakąska półmięsna wielkanocna”. Zawodnicy samodzielnie musieli sporządzić i podać swoją potrawę.

I miejsce zajęła Katarzyna Oleksy z klasy III a Tg. Kasia przygotowała  „Torcik z wątróbki”.

II miejsce zajęła Paulina Grzywa z klasy III b Tg. Paulina sporządziła „Królika w polu marchewkowym”

III miejsce zdobyła Weronika Florczak – uczennica klasy I Tg sporządzając  „Cukiniowego  indyka na rzeżuchowej polanie”.

IV miejsce zdobył Marcin Korybalski – uczeń klasy III ZSZ, który wykonał „Wielkanocne sushi”.

V miejsce dostał Konrad Bulkowski  z klasy III a Tg za „Sałatkę z gvacamole z krewetką”.

Wyróżnienia w konkursie otrzymali:

- Ewelina Plich z klasy II Tg, która przygotowała „Kaczkę na rozbitej sałatce jarzynowej”.

- Olga Morcinczyk  z klasy II Tg, która sporządziła „Przepiórkę w koszyczku na zielonej łące”

- Jarosław Lorek z klasy III b Tg za „Koszyczek wielkanocny inaczej”.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

Dziękujemy sponsorom za wszystkie ufundowane nagrody .  Zapraszamy do dalszej współpracy i wspierania młodych, zdolnych, kreatywnych, być może przyszłych kucharzy.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Wszystkie potrawy były estetycznie podane , pracochłonne, przemyślane i dopracowane. Ale przede wszystkim były pyszne.

Przepisy  potraw konkursowych zostały zamieszczone na Naszej stronie internetowej.

Życzymy  smacznego .

Zapraszamy do udziału w konkursie już za rok!

Organizatorzy:

Agata Kijak