Profilaktyka! Wczesne wykrycie raka gwarancją życia.

3 kwietnia 2017

Pod takim hasłem odbył się u nas w szkole cykl wykładów w dniach 08, 15, 22 i 29 marca bieżącego roku. Uczestniczyli w nich  uczniowie wszystkich klas oraz nauczyciele i inni pracownicy szkoły.  Cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem; nie tylko uświadamiały, jaką groźną chorobą jest rak piersi, ale także zaznajomiły słuchaczy z praktycznymi wskazówkami, pomagającymi rozpoznać charakterystyczne symptomy choroby, podkreślały wagę profilaktyki, uświadamiały rolę samobadania i uczyły, jak  przełamywać poczucie wstydu oraz niedowartościowania, które są  często związane z tą chorobą.

Program był realizowany w ramach zadania publicznego z ochrony  i promocji zdrowia i współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Jaworzna.

Spotkania i wykłady przeprowadziło Zrzeszenie Amazonek Szansa przy czynnym udziale  pani Marii  Żalińskiej, współzałożycielki tegoż stowarzyszenia, posiadającej certyfikat palpacyjnego badania piersi metodą Mammocare.