TRUDNE WYBORY – PCIM CZY MALEDIWY ?

4 kwietnia 2017

Turystyka aktywna czy leniwy wypoczynek w SPA, rodzime zakątki czy egzotyczne krajobrazy? Jak doradzić, co wybrać, jakie atrakcje zaproponować klienowi, żeby był zadowolony z podróży – to wyzwanie stojące przed pracownikami współczesnych biur podróży. Dlatego też uczniowie klas o profilu technik obsługi turystycznej naszej szkoły szlifowali swoje umiejętności na 23. Międzynarodowych Targach Turystyki, SPA, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie 2017 w Katowicach.

Targi organizowane były przez Blue Business Media Sp. z o.o., trwały od piątku 31 marca do niedzieli 2 kwietnia. Można było oglądać stoiska narodowe Tunezji, Słowacji, Włoch, Ukrainy i Litwy. Błogi wypoczynek i regenerację prezentowały uzdrowiska i sanatoria: Lądek Zdrój, Busko Zdrój, Kołobrzeg, Rabka Zdrój, Uzdrowisko Supraśl, Uzdrowisko Bochnia. Obecni byli także reprezentanci touroperatorów i biur podróży. Zobaczyliśmy m.in.: Nadwiślańską Agencję Turystyczną, Oasis Tours, Abdar, Euro Ray, Index, Harctour, Polan Travel, Euro Pol Tour, Trade&Travel Company, Baia, Juventur, Patron Travel i Jaworzyna Tour.

Nie zabrakło też dobrej zabawy. Wystawcy przygotowali liczne atrakcje związane z miejscowościami, regionami lub różnymi rodzajami turystyki. Były konkursy, warsztaty, pokazy, występy. Nic tylko sie bawić ...

Zadbano również o kubki smakowe odwiedzajacych. Degustacje regionalnych rarytasów to coś, co lubimy najbardziej :)

Za rok też będziemy!

PP