II etap IX Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach

19 marca 2017

Dnia 16 marca 2017 roku w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się II etap IX Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach zorganizowanego przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Do II etapu zakwalifikowano, zgodnie z regulaminem 100 uczniów ze wszystkich szkół biorących udział w konkursie.

Uczniowie startujący w tym konkursie musieli wykazać się znajomością trudnych zagadnień podatkowych. W tym roku tematem przewodnim były podatki lokalne, ale oprócz tego należało znać ordynację podatkową, ustawę o doradztwie podatkowym oraz wszystkie pozostałe podatki: CIT, PIT, VAT, PCC, cło i akcyzę oraz podatek od spadków i darowizn.

Z naszej szkoły do II etapu zakwalifikowało się 5 uczennic z klasy 3 Te/h: Natalia Błaś, Wioletta Januszewska, Magdalena Małek, Karolina Paszcza i Adrianna Prochowska.
II etap Konkursu składał się z części pisemnej, w której uczniowie rozwiązywali test. Do  części ustnej komisja konkursowa zakwalifikowała 25 uczniów, w tym dwie nasze uczennice: Natalię Błaś i Magdalenę Małek.

Halina Migacz