Jak dobrze znasz stolicę Śląska turysto?

9 listopada 2016

Uczniowie  z klas I i II Technikum Turystycznego przekonali się podczas wycieczki z p.Danutą Kowalczyk-Cudak, że w Katowicach jest wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc.

"The Eye - oko miasta, czyli szklana kopuła na rondzie gen. Ziętka, Spodek, historyczne  pomniki, odnowione kamieniczki, dla amatorów wspomnień"Hotel Katowice",DH Skarbek czy biurowiec ORBIS.

A gdzie znajduje się najstarszy w Katowicach budynek sakralny? Jest to obecnie kościół ewangelicko-augsburski na ul. Szkolnej. Dla przyszłych pilotów wycieczek  krótkie informacje o podobieństwach i różnicach z kościołem katolickim przedstawił pastor Michał Matuszek.

Co czujesz, gdy zamkniesz oczy i słyszysz "Wiatr i woda"? To tytuł profesjonalnych targów tematycznych w kolejnym atrakcyjnym budynku Katowic - Hali Kongresowej . Oprócz  zapierających dech w piersiach jachtów, kajaków i wszelkiego rodzaju  sprzętów przydatnych w uprawianiu sportów wodnych każdy mógł ugasić pragnienie pysznym i zdrowym sokiem z wyciskanych na miejscu owoców.

I na koniec (jak to bywa na wycieczkach dla turystów) NIESPODZIANKA - Jedna z atrakcji na Szlaku Zabytków Techniki tzw. "miasto w mieście", czyli NIKISZOWIEC-  osiedle powstałe 100 lat temu   dla pracowników tamtejszej kopalni.