Chrzest klas pierwszych

12 października 2016

12 października 2016 r. w naszej szkole odbył się chrzest klas pierwszych. Organizatorem zmagań dla pierwszaków była klasa 2 Te/g pod opieką pana Łukasza Waśko, która to zwyciężyła w ubiegłorocznych otrzęsinach. Nasze koty. O przepraszam, nasze pierwszaki zostały poddane próbie ogniowej czyli otrzęsinom.

Nad prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwało jury w składzie: dyrektor szkoły – pani Kinga Kubiak-Smoliło, wicedyrektor – pani Monika Bąk oraz przedstawicielka klasy 2 Te/g – Karolina Bednarczyk. Uczniowie klas pierwszych musieli udowodnić że nadają się, aby ich włączyć do braci uczniowskiej. Wykazali się humorem, wiedzą i odwagą stając ze sobą do rywalizacji w konkurencjach przygotowanych przez starsze koleżanki i kolegów. Klasy I Te/h, I Tg i I Tg/t musiały przejść przez gęste sito różnych wyzwań pod „surowym” okiem jury.

Liczba zmagań to 6 prób: intelektu, refleksu, siły i zdolności artystycznych. Trzeba było między innymi narysować portret swojego wychowawcy, wykazać się wiedzą na temat szkoły i zaprezentować swoją klasę. Punktem kulminacyjnym była degustacja egzotycznych owoców. Uczniowie z zasłoniętymi oczami mieli rozpoznać 3 owocowe przysmaki. Po skończonej konkurencji okazało się, że mamy wytrawnych smakoszy!

Najtrudniejszym wyzwaniem okazał się „połów” jabłek. Trzech walecznych uczniów zaprezentowało odmienne techniki wyławiania owoców z misy pełnej wody za pomocą swoich ust. Oj niektórych poniosła wyobraźnia… Wszystkie klasy pierwsze wykazały się ogromną determinacją i kreatywnością. Uczestnicy dobrze się bawili, a na auli panowała świetna atmosfera.

Zwyciężyła klasa 1 Te/h, która to w nagrodę będzie przygotowywała zmagania dla przyszłorocznych pierwszaków.

Wszystkim klasom pierwszym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.