Playback show

10 października 2016

Dzień dobry, Helo, Herzlich willkommen, Здраствуйте. Tak powitały nas organizatorki konkursu p. Klaudia Jelonek oraz p.Dorota Dańczak na uroczystej Gali Pierwszego Europejskiego Przeglądu Talentów Artystycznych w Jaworznie

W ramach obchodów Dnia Języków   gościliśmy w naszej szkole   wspaniałe gwiazdy sceny europejskiej. Młodzi utalentowani artyści  śpiewali po angielsku, niemiecku i  rosyjsku czyli w nauczanych u nas językach.  Atrakcją dodatkową był quiz wiedzy o zespołach piłkarskich Niemiec  przygotowany przez p. Marzenę Rokowską oraz filmik

Jury w składzie

P. Dyrektor Kinga Kubiak-Smoliło,  P. Tomasz Najman oraz przedstawiciel młodzieży  Magdalena Filipowicz  oceniali odpowiednią wymowę,  dopasowanie ruchów scenicznych do treści piosenki a także ogólny wyraz artystyczny.

Każdy uczestnik otrzymał ocenę bardzo dobrą z odpowiedzi z języka obcego

a  zwycięzcy  dodatkowo MOBILE POWERS oraz czekolady Milki .

A kto wygrał?

I miejsce klasa II Tg z utworem zespołu Ich Troje "Keine Grenzen"

I miejsce  klasa IV Th/t z piosenką Makarena

III miejsce  Katarzyna Oleksy, Dawid Łyszczarz oraz Konrad Bulkowski

Nagrodę publiczności otrzymał zespół z kl. IV Th/t

Ale duże brawa  otrzymali również pozostali uczestnicy czyli

1. Mariusz Rapacz i   Michał Zagórski z klasy I Tg

2. Bartosz Zachariasz z klasy IITe/g

3.Zespół z klasy  II Th/t

Co jeszcze? Oj, działo się i to niemało!

Świętowanie wielojęzyczności i wielokulturowości nie mogło ograniczyć się do rozwijania talentów artystycznych. Uczniowie uczestniczyli również w poszukiwaniach „magicznych” kodów QR „ożywiając” wreszcie swoje smartfony! „Tropiciele” kodów co rusz odnajdywali je na korytarzach szkolnych, cierpliwie skanowali, by potem szybko i skutecznie (!) odpowiedzieć na ukryte  pod nimi pytania quizu kulturowo-językowego i zdobyć punkty, które zamienili następnie na nagrody rzeczowe - gadżety do nauki języka.

Oto zwycięzcy:

Anna Matusiak kl. IV Tg

Łukasz Prażmowski kl. IV Tg

Paweł Sitarz kl. IV Tg

Oni wiedzą, jak wykorzystać swoje smartfony do nauki języka! Nie wiesz? Pora to zmienić!

W szkolnej  bibliotece znajdziesz cały zestaw kodów QR z linkami do stron www, sprawdzonych aplikacji itp. do nauki angielskiego. Skanuj do woli, ucz się i baw. Pokaż innym, że nauka języków to frajda!

Ci, którzy wzięli udział w kolejnej zabawie językowej pod hasłem „Du ju spik Ponglisz?” doskonale o tym wiedzą. Na przerwach jak i w ramach lekcji podjęli się tłumaczenia zwrotów, ba, nawet całych zdań z tej polsko-angielskiej mieszaniny językowej i zgarnęli słodkie upominki. A śmiechu było przy tym co niemiara!

Zabawy językowe zorganizowała p. Katarzyna Tomczyk – nauczyciel j. angielskiego.