Park Śląski wczoraj i dziś…

10 czerwca 2016

25 maja 2016 r. klasa 1 Th/t uczestniczyła w wycieczce do Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Właściwie wyjazd można traktować jako „podróż” w przeszłość oraz zapoznanie się ze współczesnym obrazem tego miasta. Wyjazd rozpoczął się od zwiedzania muzeum Górnośląskiego Parku Etnograficznego.

Uczniowie pod fachową opieką przewodnika  poznali historię skansenu oraz ciekawe fakty z życia ludności Śląska z okresu XVIII- XIX wieku. Uczestnicy wycieczki obejrzeli m.in. młyn, zagrody chłopskie, spichlerze, budynek szkoły, pomoce szkolne oraz poznali metody nauczania panujące na Śląsku ponad dwa wieki temu.

„Powrót” do współczesności rozpoczął się od przejazdu kolejką krzesełkowo- gondolową tzw. „Elką”.  Uczniowie z wysokości kilkunastu metrów podziwiali przyrodę oraz piękną panoramę Parku Śląskiego.

Następnie klasa udała się na zwiedzanie ogrodu zoologicznego. Piękna pogoda sprzyjała spacerom w otoczeniu egzotycznych i dzikich zwierząt. Kolejnym powrotem do przeszłości okazała się kotlina dinozaurów
z postacią prehistorycznego homo sapiens. W skalnej kotlinie śląskiego ZOO uczniowie obejrzeli naturalnej wielkości modele dinozaurów żyjących na Ziemi przed milionami lat.

Ostatnim punktem wycieczki i zarazem kolejnym „powrotem do współczesności” okazała się wizyta w „Sky Bar” mieszczącym się na 27 piętrze hotelu Qubus w Katowicach. Stamtąd uczniowie podziwiali  zapierającą dech w piersiach panoramę Śląska.

organizatorzy: DK-C i M.B