RACHUNKOWOŚĆ W PRAKTYCE

14 czerwca 2016

Uczniowie klasy 3 kształcący się w zawodzie technik ekonomista od 1 września 2015 r. w ramach realizacji przedmiotu Rachunkowość w praktyce w każdy wtorek odbywali praktykę zawodową w biurach rachunkowych, zajmujących się kompleksowymi usługami w zakresie księgowości, obsługi kadr i płac oraz rozliczeń podatkowych.

Biura rachunkowe, w których realizowana była praktyka oferują rzetelną obsługę finansowo-księgową i kadrowo-płacową, ale również pełną pomoc w podejmowaniu decyzji biznesowych oraz w rozwiązywaniu problemów wynikłych przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Uczniowie wyrażają bardzo pozytywne opinie na temat praktyk. Podkreślają życzliwość, wyrozumiałość, miłą i przyjazną atmosferę panującą w biurach. Praktykanci mieli okazję powiązać teorię z praktyką, a w szczególności zostali zapoznani z:

-        organizacją pracy w księgowości,

-        polityką rachunkowości stosowaną w jednostce,

-        rozliczeniami pieniężnymi jednostki organizacyjnej z kontrahentami,

-        dokumentami księgowymi,

-        różnymi programami komputerowymi wspomagającymi prowadzenie księgowości.

Halina Migacz