Turyści z Ekonomika we Wrocławiu.

20 kwietnia 2016

7 kwietnia grupa turystów z klasy I Th/t odbyła wycieczkę do Wrocławia. Uczniowie oczywiście mieli swój udział w tworzeniu programu wycieczki. Pierwszym punktem zwiedzania była Hala Ludowa oraz znajdujący się obok Ogród Japoński.

Piękna pogoda sprzyjała podziwianiu budzącej się do życia przyrody. Ciekawym przeżyciem było zwiedzanie Panoramy Racławickiej. Ratusz, Rynek i przepiękne kolorowe wrocławskie kamieniczki ze skrzatami na każdym kroku stanowiły ostatni punkt zwiedzania miasta. Przemierzaliśmy uliczki Wrocławia, słuchając prezentowanych przez uczniów legend i opowieści o powstaniu miasta oraz najważniejszych zabytków. Wycieczka była pierwszym sprawdzianem dla uczniów jako przyszłych przewodników i pracowników branży turystycznej. Cała grupa turystów znakomicie spełniła się w tej roli.