XIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach

14 kwietnia 2023

Agnieszka i Otylia finalistkami

XIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach

Już po raz XIII Krajowa Izba Doradców Podatkowych zorganizowała Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach, którego finał odbył się 14 kwietnia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Z naszej szkoły do konkursu przystąpiły ekonomistki z klasy 4 Pet. Do ścisłego finału zakwalifikowały się uczennice Agnieszka Chechelska i Otylia Przepióra.

W tym roku do konkursu przystąpiło ponad 1600 uczniów z całej Polski. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z bardzo trudnymi zagadnieniami prawno-podatkowymi. Głównym celem Konkursu jest rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów, zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych, popularyzowanie zawodu doradcy podatkowego oraz upowszechnianie zasad korzystania z prawa podatkowego. Jest to wiedza bardzo przydatna w życiu osób, które wkrótce wejdą na rynek pracy lub podejmą decyzję o prowadzeniu własnego biznesu.