odLOTowe warsztaty – ścieżka pasażera i taras widokowy – Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport Balice

23 lutego 2023

Tradycją stało się już odwiedzanie przez turystów z naszej szkoły Centrum Edukacji Lotniczej przy lotnisku w Krakowie Balicach. CEL to wyjątkowe miejsce, usytuowane tuż obok portu lotniczego Kraków Balice, gdzie młodzież – i nie tylko – może zapoznać się z tajnikami funkcjonowania lotniska.

Tym razem uczniowie wybrali temat warsztatów ściśle związany z podróżami. Dzięki wiernie odwzorowanej infrastrukturze terminalowej w ośrodku zgłębiali tajemnice podróżowania „od podszewki” – przeszli odprawę bezpieczeństwa oraz bagażowo – biletową, poznali - często nieoczywiste - towary , przedmioty, zwierzęta czy rośliny, które nie mogą przekraczać granic, zasiedli w fotelach samolotu … W czasie zajęć uczniowie zapoznali się również z budową lotniska, dowiedzieli się jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo – przylotowa pasażera. Na zakończenie mogli podziwiać starty samolotów z tarasu widokowego.