City trip, czyli jak w Ekonomiku świętują Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

20 lutego 2023

MD Przewodnika Turystycznego został zainicjowany w 1990 roku. Ideą tego święta jest promowanie pracy przewodników turystycznych w lokalnej społeczności. Celebrowanie tego dnia ma również uzmysłowić jak ważną rolę odgrywają przewodnicy w upowszechnianiu turystyki i kreowaniu pozytywnego wizerunku regionów i miast.

Nasi szkolni przewodnicy z trzeciej klasy turystycznej, Julka i Kevin, nieśmiało, ale jednak :)) podjęli również takie wyzwanie. W ramach krótkiej wycieczki, „W poszukiwaniu miejsc znanych os. Stałego” zapoznali grupę koleżanek i kolegów z krótką historią Sanktuarium Matki Bożej Nieostającej Pomocy, Parku im. Lotników Polskich oraz byłegoCentralnego Obozu Pracy.

Kto z uczniów nie mógł uczestniczyć w lokalnym city trip mógł wykazać się kreatywnością i pomysłowością w tworzeniu plakatów tematyką związanych z Międzynarodowym Dniem Przewodnika Turystycznego. Efekty tej artystycznej działalności przedstawiamy poniżej.