XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości

3 grudnia 2015

Dnia 3 grudnia 2015r. uczennice klasy 2 Te/h oraz uczniowie klasy 3 Te/g pod kierunkiem mgr Barbary Stec zmagali się z testem XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Hasło przewodnie tegorocznej Olimpiady brzmi: „Nowe przewagi konkurencyjne - technologia, informacja, społeczność.”

Celem Olimpiady jest kształtowanie wśród młodzieży postaw i zachowań przedsiębiorczych; doskonalenie u młodych ludzi umiejętności analizy zjawisk zachodzących w gospodarce, w przedsiębiorstwach oraz w sferze życia prywatnego mających wpływ na zachowania przedsiębiorcze. Ponadto rozwijane są u młodzieży zdolności myślenia analitycznego i syntetycznego, planowania oraz realizacji przedsięwzięć, rozwiązywania w sposób twórczy problemów, skutecznego komunikowania się, poszukiwania informacji i na ich podstawie podejmowania decyzji, współdziałania w zespole oraz negocjacji.

Uczestnikami etapu szkolnego tegorocznej edycji Olimpiady Przedsiębiorczości byli:

• uczennice klasy 2 Te/h - Natalia Błaś, Angelika Madej, Magdalena Małek, Jadwiga Sikora, Wioletta Januszewska, Justyna Masłowiec, Adrianna Prochowska, Karolina Paszcza;
  • uczniowie klasy 3 Te/g - Sylwia Grzegorczyk, Mateusz Szynalik.