XVIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „INNE SPOJRZENIE”

30 grudnia 2019

W ramach kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne Spojrzenie” zapraszamy Was do wykonania prac plastycznych o temacie przewodnim: Ja w świecie tysiąca barw”.

W swoich pracach pokażcie plastyczne interpretacje świata realnego, bądź świata wyobraźni, niepowtarzalnego, pełnego niezwykłych miejsc, bohaterów i ich przygód. Zdaniem Olgi Tokarczuk „Opisywanie świata jest w gruncie rzeczy opisywaniem samego siebie, nie ma innej drogi niż to banalne „poznaj samego siebie”.1 Możecie więc opisać również siebie, to kim jesteście, jak się zmieniacie? To wszystko, co powoduje, że jesteście wyjątkowi, czym się interesujecie, co Was pasjonuje… Podzielcie się tym z innymi. Jesteśmy ciekawi kim jesteście, jak wygląda Wasz świat i jakie ma barwy.

Elżbieta Skiba-Posikata

Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu

1 Olga Tokarczuk - ”Gra na wielu bębenkach” (opowiadanie „Szkocki miesiąc”)

CELE KONKURSU:

• promocja talentu młodych dzieci i młodzieży

• zachęcanie młodych ludzi, pochodzących z różnych środowisk i kręgów kulturowych do twórczej refleksji nad otaczającym światem i dialogu o wspólnych wartościach

• poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego,

• wspieranie postaw twórczych dzieci i młodzieży.

• kształtowanie postaw empatycznych i prospołecznościowych uczestników poprzez przekazanie nadesłanych do Organizatora prac na cel charytatywny.

WIEK:

Dzieci i młodzież w wieku: 6-19 lat. Prace oceniane będą w kategoriach wiekowych: 6 - 9 lat, 10 - 13 lat, 14 - 16 lat, 17 - 19 lat.

FORMAT:

A4 ( 210mm x 297mm ), A3 (297mm x 420mm)

Prace przekraczające format A3 nie będą oceniane przez jury.

TECHNIKA:

Dowolna - rysunek, malarstwo, collage, grafika,

* Uwaga! Nie będą brane pod uwagę prace wykonane z plasteliny i materiałów sypkich. W konkursie nie będą oceniane prace przesłane pocztą elektroniczną.

OCENA PRAC i NAGRODY:

Jury przyzna: Nagrodę Grand Prix (laureat otrzyma: medal, pamiątkowy grawerowany dyplom), 10 równorzędnych nagród w każdej kategorii wiekowej (laureaci otrzymają: medal, dyplom), oraz równorzędne wyróżnienia, o których ilości zadecyduje jury (laureaci otrzymają dyplom). Osoby, które zaszczycą nas swoją obecnością na uroczystości podsumowania Konkursu dodatkowo otrzymają nagrody rzeczowe pozyskane od sponsorów.

TERMINY:

• przyjmowanie prac konkursowych: do 14 lutego 2020 r.,

• publikacja wyników Konkursu na stronie internetowej Konkursu www.innespojrzenie.sosnowiec.pl do dnia 31 marca 2020 r. oraz na Facebooku Konkursu

• termin uroczystości podsumowania Konkursu – 29 maja 2020 r.

• Wysyłanie nagród i dyplomów - do końca czerwca 2020 r.

• Ze względu na ilość placówek biorących udział w Konkursie podziękowania za udział nie będą wysyłane.

ADRES:

OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ NR 1

ul. Grabowa 2, 41-200 Sosnowiec, Polska

www.opp1.sosnowiec.ehost.plopp1@sosnowiec.edu.pl

ZASADY UCZESTNICTWA:

• prace nadsyłane na konkurs powinny być efektem samodzielnej pracy twórczej uczestników konkursu;

• prace nie mogą brać udziału w innych konkursach;

• w konkursie nie będą oceniane prace zbiorowe;

• jeden nauczyciel może zgłosić max 10 prac swoich uczniów; nauczyciel składając swój podpis na karcie zgłoszenia potwierdza samodzielne wykonanie pracy.

• trwale umocowana na odwrocie pracy karta zgłoszenia, wraz z oświadczeniem rodzica/opiekuna lub pełnoletniego uczestnika

• nadesłanych prac prosimy nie zginać, nie rolować, nie oprawiać!

• wybrane przez Organizatora nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronie internetowej konkursu: www.innespojrzenie.sosnowiec.pl lub/i Facebooku Konkursu

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

• Udział w konkursie jest bezpłatny. Warunkiem wzięcia udziału w Konkursie jest akceptacja niniejszego regulaminu. Jury zastrzega sobie prawo ostatecznej interpretacji Regulaminu.

• Wszystkie nadesłane prace, w tym nagrodzone i wyróżnione stają się własnością Organizatora, który ma prawo do nieodpłatnego wykorzystania ich na wybranych przez siebie polach eksploatacji w nieograniczonym zakresie.

• Uczestnik konkursu lub jego opiekun prawny, składając swój podpis na karcie zgłoszenia oświadcza, że:

• posiada pełnię praw autorskich do pracy i przenosi je na Organizatora w zakresie niezbędnym do jego publikacji i/lub innego rozpowszechniania, ze szczególnym uwzględnieniem konieczności dostosowania pracy do wymogów, jakie muszą zostać spełnione przy jego publikacji w wersji elektronicznej lub drukowanej.

• przenosi nieodpłatnie autorskie prawa majątkowe na rzecz Organizatorów bez ograniczeń czasowych i terytorialnych.

• Organizator zastrzegają sobie prawo publikowania i reprodukowania prac konkursowych bez wypłacania honorariów autorskich oraz do bezpłatnego prezentowania i publikacji prac konkursowych w celach promocyjnych w prasie, telewizji, na stronach internetowych oraz wydawnictwach drukowanych i elektronicznych informacyjno - promocyjnych placówki (w całości lub we fragmentach)

• Uczestnik Konkursu, zgłaszając swoją pracę, wyraża zgodę na nieodpłatne przekazanie tej pracy na cel charytatywny wskazany przez Organizatora. Organizatorzy zadecydują, które prace zostaną przekazane na cel charytatywny.

• Osoby, które nie spełnią któregokolwiek z wymogów określonych w niniejszym Regulaminie lub podadzą nieprawdziwe informacje, zostaną automatycznie wyłączone z konkursu.