Tongue Twisters

1 marca 2019

SUZIE SEAWORD'S FISH-SAUCE SHOP SELLS UNSIFTED THISTLES FOR THISTLE-SIFTERS TO SIFT. III edycja międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego dla uczniów technikum Tongue Twisters – wykręć język i zostań mistrzem czytania już za nami! W eliminacjach na przełomie stycznia i lutego 16 zainteresowanych uczniów zmierzyło się z fragmentem powieści O. Wilde’a „The Picture of Dorian Gray”.

Okazało się, że najlepiej władają językiem Paulina Kopeć, Martyna Kuśnierczyk z klasy II Te/h, Michał Zagórski (11. miejsce) z klasy II a TG oraz Michał Kozub (9. miejsce) z klasy III Tg/t. Oni też godnie reprezentowali naszą szkołę w części finałowej konkursu 1 marca 2019 r.

Tegoroczna edycja była pod wieloma względami wyjątkowa. Po raz pierwszy gościliśmy drużynę Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie w składzie: Bartłomiej Bobowski (8. miejsce), Mateusz Bednarski (12. miejsce), Adrian Kwartnik (7. miejsce) i Jakub Lewandowski (5. miejsce). Ponownie przybyli reprezentanci CKZiU: Weronika Frączkiewicz, Mikołaj Dziubek (4. miejsce), Oskar Kurek (6. miejsce) oraz Błażej Szala (10. miejsce).

Każdy z uczestników otrzymał kupon do sklepiku szkolnego uprawniający do darmowej kawy, herbaty oraz 50% rabatu na całą ofertę. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za wsparcie, dzięki któremu naszym zawodnikom nie zabrakło energii do trwającej ponad 4 godziny rywalizacji.

Wszyscy wykazali się świetną znajomością języka angielskiego, Jury z przyjemnością wysłuchało każdej interpretacji, którą cechowały nie tylko poprawna wymowa, lecz również odpowiedni rytm i intonacja. Zawodnicy z zapałem czytali m. in. fragmenty „The Hound of Baskervilles” A. C. Doyle’a, „The Green Mile” S. King’a, „The Death of Lovers” C. Baudelaire’a oraz mnóstwo językowych twisterów. Rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze i na wysokim poziomie. Wyłonienie zwycięzców stanowiło dla jurorów trudne zadanie.

8. marca za pasem, więc tegoroczny ścisły finał należał do dziewcząt.

Mistrzynią konkursu została Weronika Frączkiewicz z CKZiU, która otrzymała słuchawki z technologią bluetooth firmy Sony, odtwarzacz MP3, słownik elektroniczny, słownik Oxford Wordpower, readers OUP, voucher na kręgielnię w Centrum Rozrywki Gravitacja, torbę na laptop, gadżety do nauki języka angielskiego oraz zestaw upominkowy z Fabryki Formy.

Paulina Kopeć została vice mistrzynią i wygrała powerbank Huawei, głośnik mobilny Creative, Oxford Pocket Dictionary, readers OUP, voucher na kręgielnię w Centrum Rozrywki Gravitacja, gadżety do nauki języka angielskiego oraz zestaw upominkowy z Fabryki Formy.

3. miejsce na podium zajęła Martyna Kuśnierczyk, która otrzymała zestaw gracza – klawiaturę oraz słuchawki IBOX, readers OUP, voucher na bilard w Centrum Rozrywki Gravitacja, gadżety do nauki języka angielskiego oraz zestaw upominkowy z Fabryki Formy.

Ponadto każdy z uczestników dostał dyplom oraz pamiątkowy kubek ufundowany przez Proteuss Company w Jaworznie.

Pragniemy gorąco podziękować sponsorom nagród w tegorocznym konkursie:

Radzie Rodziców Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Królowej Jadwigi w Jaworznie,

cukierni Słodkie Ciacho z Bolęcina,

PowerStudio Dance School z Chrzanowa,

RK Studio Treningu Personalnego z Wrocławia,

firmie Elcomp w Jaworzna,

Proteuss Company z Jaworzna,

Centrum Rozrywki Gravitacja z Jaworzna,

Fabryce Formy Centrum Fitness z Jaworzna,

Wydawnictwom Oxford University Press oraz Macmillan Polska.

To dzięki Państwa zaangażowaniu w naszą inicjatywę, Tongue Twisters cieszy się zainteresowaniem młodzieży, charakteryzuje się niepowtarzalną atmosferą, a radość zwycięzców z otrzymanych nagród jest bezcenna.

Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy konkursu: