Mikser kulinarny

1 lutego 2019

Klasa II b technikum gastronomicznego w Zespole Szkół Ponagimnazjalnych nr 4 w Jaworznie w dniu 1 lutego uczestniczyła w Mikserze kulinarnym na zaproszenie Makro Szef dla Młodych Talentów.

Miejscem spotkania była Szkoła Gastronomiczna w Krakowie. Mikser kulinarny to bezpłatne warsztaty skierowane do uczniów i młodych kucharzy z całej Polski. Odbywają się tam pokazy kulinarne znanych i doświadczonych szefów kuchni, prelekcje wyjątkowych postaci świata gastronomii oraz prezentacje produktowe

Tematem przewodnim w Krakowie był drób – kurczak zagrodowy i kukurydziany, perliczki oraz mało znana kaczka barbarie. Uczniowie mogli przygotować i spróbować potraw podczas pokazu ambasadora Kulinarnego Zjednoczenia Polski - Łukasza Cichego – szefa kuchni restauracji Biała Róża. Przygotowanie kaczki i perliczki przez pana Łukasza to prawdziwe dzieło sztuki, a my mogliśmy poznać smak drobiu w nowej odsłonie.