Dzień Ochrony Danych Osobowych

1 lutego 2019

28 stycznia 2019 r. już po raz trzynasty obchodziliśmy Dzień Ochrony Danych Osobowych. W naszej szkole 30 stycznia uczniowie mogli wysłuchać z tej okazji przemówienia Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych Pani dr Edyty Bielak-Jomaa oraz wykładu Pani Rzecznik Praw Konsumenta Krystyny Banasik, która w prosty sposób wytłumaczyła młodzieży jak chronić swoje dane osobowe podczas zakupów w Internecie.

Dzień Ochrony Danych Osobowych został ustanowiony przez Komitet Ministrów Rady Europy dla upamiętnienia rocznicy otwarcia do podpisu Konwencji 108 Rady Europy – najstarszego aktu prawnego o zasięgu międzynarodowym, który kompleksowo reguluje zagadnienia związane z ochroną danych osobowych. Co roku jest on obchodzony tego samego dnia – 28 stycznia.

W tym roku tematem przewodnim Dnia Ochrony Danych Osobowych było podsumowanie zmian w systemie ochrony danych osobowych po rozpoczęciu stosowania 25 maja 2018 r. RODO, czyli ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.