Dieta poprawiająca urodę- wykład

28 stycznia 2019

18 stycznia uczniowie klas II b Tg i III Tg/t wzięli udział w warsztatach „Dieta poprawiająca zdrowie i urodę”.

W takich samych warsztatach uczestniczyli także w dniu 31 stycznia uczniowie klas hotelarskich i turystycznych. Organizatorem warsztatów była Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach, z którą cyklicznie nasza szkoła współpracuje.

Prowadzący warsztaty Piotr Pawłowski, wykładowca Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej, magister psychodietetyki i dietetyki klinicznej, krótko przedstawił istotę zajęć: Będę uczył młodych ludzi prostych zasad, jak czuć się zdrowym, czego nie robić podczas diety. Będę łamał stereotypy, jak niejedzenie po godzinie osiemnastej.

Ponadto uczniowie zapoznali się ze składnikami mineralnymi wchodzącymi w skład zdrowej i w przystępny sposób dowiedzieli się, co warto spożywać, aby poprawić swoje zdrowie i urodę.