Dzień Radości

14 stycznia 2019

14 stycznia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Królowej Jadwigi celebrowaliśmy Dzień Radości. Poprzedziły go zajęcia warsztatowe dla uczniów naszej szkoły - prowadzone  przez psychologa szkolnego z zakresu profilaktyki depresji – dotyczące radzenia sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi. Dzień Radości był niezwykle sympatycznym i promiennym wydarzeniem w naszej społeczności, w które zaangażowali się wszyscy.

Kopalnią wspaniałych pomysłów były dwie nasze cudowne Panie Profesor: Danuta Kowalczyk-Cudak i Anna Skrzydłowska, których niekończąca się pomysłowość i pozytywna energia zagrzewały uczniów do działania. Od samego rana uczennice klasy 2 Tt rozdawały uczniom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły przygotowane przez siebie emotikonki . W udekorowanie szkoły zaangażowali się uczniowie klasy 2 Tt i 3 Tg/t - na korytarzach cieszyły oczy kolorowe balony i oplecione wielobarwną bibułą balustrady schodów. W dobry nastrój wprawiały pozytywne myśli i hasła zamieszczone na plakatach, które przygotowali  uczniowie klasy 1 Th. Najwięcej zabawy było chyba podczas wykonywania wspólnych, klasowych plakatów promujących dobry nastrój i pozytywną życiową energię. Można je podziwiać na korytarzach naszej szkoły i głosować na najlepszy plakat. Był to niezwykle radosny dzień, w którym okazywaliśmy sobie wiele sympatii, radości i wsparcia. Wszystkim podobał się pomysł zorganizowania Dnia Radości, gdyż każdy z nas miał okazję poczuć się dostrzeżony i „zaopiekowany” i nie było chyba osoby, która nie chciałaby, aby każdy dzień był właśnie taki. A więc do dzieła, to od nas zależy jaki będzie ten świat,  a przynajmniej nasz mały skrawek nieba!