Bez energii

10 grudnia 2018

10 grudnia uczniowie z klasy II b Tg brali udział w zajęciach profilaktycznych Niech moc będzie z Tobą.

Uczniowie z klasy II b Tg brali udział w zajęciach profilaktycznych Niech moc będzie z Tobą. Pracownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Jaworznie, który prowadził zajęcia, bardzo sugestywnie przekonywał, że należy pić zdrową energię i jeść zdrowo. Podkreślał, że popularne i bardzo często nadużywane napoje energetyczne są w rzeczywistości bardzo szkodliwe. Zawierają bowiem duże ilości glukozy (cukier) i kofeiny oraz mnóstwo syntetycznych witamin. Ryzyko dla zdrowia stwarzają nie same te substancje, ale proporcje, w jakich zostały skomponowane. Napoje energetyczne bardzo pobudzają, mogą więc zwiększać ryzyko zawału serca i udaru. O ich szkodliwości może świadczyć to, że niektóre kraje, np. Dania i Norwegia, zabroniły ich sprzedaży.

Pijąc energetyka, zastanów się, czy moc będzie z tobą?