Jaworznicki Maraton Przedsiębiorczości 2018 w ZSP nr 4

19 grudnia 2018

Tegoroczna edycja Jaworznickiego Maratonu Przedsiębiorczości realizowanego w ramach Jaworznickiego Forum Doradztwa Zawodowego odbyła się w terminie: 26.11 – 07.12.2018.

W naszej szkole z tej okazji odbyły się różne przedsięwzięcia adresowane do uczniów. Należały do nich:

- prelekcja doradcy zawodowego PUP w Jaworznie p. Magdaleny Krepel pt. „Oferta Powiatowego Urzędu Pracy przeznaczona dla absolwentów szkół – otwieram swoją firmę”,

- lekcja przedsiębiorczości z bankiem Pekao S.A. w Jaworznie prowadzona przez p. Barbarę Gut i p. Annę Kocoń-Warszawską,

- zajęcia w ramach lekcji przedsiębiorczości prowadzone przez p. Barbarę Stec pt. „Zakładanie firmy”, „Biznesplan- co to jest i jak się go tworzy”,

- zajęcia ze szkolnym doradcą zawodowym pt. „Być fachowcem - co to znaczy?”,

- wizyta studyjna u Miejskiego Rzecznika Praw Konsumenta.

Dodatkowo dla uczniów klas 8 szkół podstawowych oraz klas 3 oddziałów gimnazjalnych szkół podstawowych zorganizowaliśmy wizyty studyjne u zaprzyjaźnionych pracodawców. Dzięki temu nasze młodsze koleżanki i młodsi koledzy mogli z bliska obejrzeć firmy i porozmawiać z pracownikami:

- Aqua Hotel w Jaworznie,

- Biura Podróży „Relax” w Jaworznie,

- Placówki Bankowej Credit Agricole w Jaworznie,

- Banku Pekao SA w Jaworznie.

Wszystkim osobom i instytucjom, które włączyły się w podjęte przez nas działania jeszcze raz serdecznie dziękujemy.