Kruche esy - floresy

2 grudnia 2018

czyli cykliczne warsztaty dla przedszkolaków

Piątego października do ZSP nr 4 w Jaworznie zawitały maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 14. Przybyły wraz z esowatym wężem, który, jak się później okazało, stał się cukierniczą inspiracją. Zaopiekowali się nimi uczniowie klasy II b Tg. Starsi i młodsi mieli do wykonania słodkie i kolorowe zadania, uczestniczyli bowiem we wspólnej lekcji , której tematem była „Technika wykonywania ciast kruchych i półkruchych”. Młodsi zagniatali, starsi wypiekali, a potem młodsi ponownie przystąpili do pracy i rozpoczął się proces dekoracji. Ciasteczka były malowane zarówno przez uczniów, jak i przez przedszkolaków. Jednak zaangażowanie maluchów, ich kreatywność, fantazja zdecydowanie przewyższały dokonania starszych kolegów. Na ciasteczkach pojawiły się odwołania do kubizmu, fowizmu i oczywiście dadaizmu. Starszym zostało podziwianie i sprzątanie.

Zajęcia te otwierały cykl lekcji dla przedszkolaków. Zapraszamy i czekamy na przyszłych mistrzów cukiernictwa i sztuki nowoczesnej.