Z wizytą w Straży Pożarnej

20 listopada 2018

W ramach wycieczki przedmiotowej z edukacji dla bezpieczeństwa dnia 14 listopada uczniowie klasy 1 technikum obsługi turystycznej uczestniczyli w spotkaniu ze strażakami w Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie.

Celem wycieczki było zaznajomienie uczniów z zagrożeniami pożarowymi, profilaktyką pożarową, zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz ze specyfiką pracy strażaka.
Panowie strażacy z zaangażowaniem oprowadzili młodzież po budynku straży, przeprowadzili zajęcia udzielania pierwszej pomocy, zaprezentowali wozy strażackie wraz z wyposażeniem. Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach. Mieli możliwość poćwiczyć ułożenie drugiej osoby w pozycji bezpiecznej, przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, usiąść za kierownicą wozu, przymierzyć strój strażacki. Zwiedzili również stanowisko kierowania, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub innych wypadkach. Zajęcia w straży wywarły z pewnością duże wrażenie i przyczyniły się do pogłębienia wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej.