BOHATERON w naszej szkole

5 listopada 2018

Pamięć, szacunek-to czasem jedyne co możemy komuś ofiarować. Jedyne- nie znaczy gorsze, mniejsze, bo jeśli płynie z serca to znaczy wiele.

Dla nas pamięć o bohaterach czasu Powstania Warszawskiego to nie pusty gest, to chwila refleksji, wdzięczności, to lekcja życia, walki, odpowiedzialności i miłości do Ojczyzny. Szkolny Klub Wolontariatu zainicjował w szkole akcję BohaterON- Napisz kartkę do Powstańca. Dzięki temu projektowi staliśmy się bardziej świadomi historii naszego kraju. Naszą wdzięczność za walkę , za wytrwałość wyraziliśmy podczas podsumowania, które odbyło się 30 października. Nie było to tylko wspomnienie pisania pocztówek, ale dzięki montażowi słowno -muzycznemu stało się dla nas podróżą sentymentalną do czasu Powstania. Tę chwilę zadumy przeżyliśmy w towarzystwie pana Łukasza Curyło, dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie, prezesa Stowarzyszenia Katolickiego Przyjaźń Jaworznicka, który przybliżył nam ideę współczesnego patriotyzmu i przytoczył historię Krzysztofa Kamińskiego, powstańca warszawskiego, którego ojciec gen. Feliks Kamiński pochodził z Jaworzna. Wspomnienie akcji BohaterONu, wzruszające podziękowania wysłane do Powstańców to nasz hołd dla Tych, którzy przed laty byli wierni swoim ideałom. Niech staną się dla nas nie tylko Bohaterami, ale także wzorami do naśladowania.