KEN w Ekonomiku

12 października 2018

W tym roku szkolnym Święto Komisji Edukacji Narodowej, potocznie nazywane Dniem Nauczyciela wypadło w niedzielę. I chociaż w konsekwencji, my uczniowie, zostaliśmy pozbawieni dodatkowego dnia wolnego, to nie wypadało go nie uczcić.

Dlatego obchody KEN-a rozpoczęliśmy już w piątek z nadzieją, że będzie to wyjątkowy dzień dla wszystkich. Uroczystość została podzielona na dwie części.

W części oficjalnej Pani Dyrektor Kinga Kubiak-Smoliło złożyła życzenia nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi, a uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów ZSP nr 4. Został też rozstrzygnięty konkurs „Nauczyciel też człowiek”. Mimo, że nie był łatwy, aż czworgu uczniów udało się prawidłowo rozpoznać swoich nauczycieli na fotografiach z dzieciństwa.

Część artystyczną przygotowały klasy pierwsze wraz z wychowawczyniami. Był to ich debiut sceniczny - z resztą bardzo udany. Główne role brawurowo zagrały Asia z 1 tt oraz Gabrysia z 1 th. Dziewczętom, z powodzeniem, partnerowali chłopcy z 1 tt Dawid i Wiktor. Całość zakończyły dziewczęta z klas 1 Tt i 1 Th składając wszystkim pracownikom szkoły śpiewające życzenia.