Zajęcia edukacji dla bezpieczeństwa z głównym specjalistą ds. obronnych Kuratorium Oświaty w Katowicach

15 października 2018

W ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa dnia 05.10.2018r. główny specjalista ds. obronnych Kuratorium Oświaty w Katowicach ppłk rez. Pan Wacław Wójcik poprowadził lekcję w klasie 1 technikum obsługi gastronomicznej.

W pierwszych słowach podkreślał wagę bezpieczeństwa, bez którego jak mówił „wszystko jest niczym”.

Pod Jego okiem uczniowie ćwiczyli musztrę, która usprawnia różne działania organizacyjne, wprowadza porządek i dyscyplinę.  Młodzież  trenowała zajmowanie miejsca w szeregu, dwuszeregu, marsz krokiem równym, składanie meldunku.

Dobra zabawa, uśmiech i miła atmosfera towarzyszyła tym zajęciom. Jak komentują uczniowie : „ takich lekcji mogłoby być więcej”.