Turystyczny MATRIX czyli Światowy Dzień Turystyki w Ekonomiku

3 października 2018

Jak świętować to z rozmachem. Mimo, że wrześniowe obchody święta przypadają na 27 września i symbolicznie wieńczą zakończenie letniego sezonu wakacyjnego, u nas rozpoczęły się już tydzień wcześniej. 20 września klasa 2 Tt wyruszyła w podróż do słodkiej stolicy województwa kujawsko-pomorskiego, czyli do Torunia. Magiczne miejsce, doskonałe humory, pogoda jak na zamówienie sprawiły, że uczniowie wraz z opiekunami przez dwa dni mogli się cieszyć urokami rodzinnego miasta Mikołaja Kopernika.

Tegoroczny Światowy Dzień Turystyki odbył się pod hasłem Znaczenie technologii cyfrowych w rozwoju turystyki. Oczywistym wyborem celebrowania tego święta było miejsce gdzie wyszukuje się, klasyfikuje, segreguje i udostępnia wszelkiego rodzaju wiadomości turystyczne, czyli punkt informacji turystycznej. 27 i 28 września turyści i hotelarze naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w warsztatach, które poprowadziła Pani Ola z Punktu Informacji Turystycznej w Bibliotece Miejskiej w Jaworznie. Zajęcia dotyczyły zastosowania nowoczesnych aplikacji internetowych zarówno w wirtualnym podróżowaniu, jak i podczas planowania wyjazdów. Po krótkim wprowadzeniu teoretycznym z zapałem przystąpiliśmy do pracy nad przygotowanymi przez Panią Olę zadaniami. Dzięki aplikacjom poznanym podczas warsztatów m.in. sprawdziliśmy czy Katedra Notre Dame w Paryżu ma jakieś czerwone drzwi, wyszukaliśmy weekendowe połączenia lotnicze do Barcelony w listopadzie dla przemiłej, czteroosobowej rodzinki, wcieliliśmy się w rolę tłumaczy.

Wydawać by się mogło, że nowinki techniczne, internet, media społecznościowe nie mają tajemnic przed współczesną młodzieżą. A jednak …

Do następnego :)