MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ZAWODOZNAWCZY DLA GIMNAZJALISTÓW pt. „Z Ekonomikiem poznaję zawody”.

2 maja 2018

Konkurs adresowany jest do uczniów klas 3, którzy w dwuosobowych zespołach będą zmagać się z zadaniami konkursowymi dotyczącymi zawodów, w których można się kształcić w naszej szkole.

Uczniowie kończący gimnazjum stoją przed trudną decyzją dotyczącą ich przyszłości. Właśnie rozpoczyna się rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych. Wierzymy, że każdy czas jest dobry, aby wzbudzić u siebie motywację do poszukiwania własnej drogi edukacyjno-zawodowej zgodnej z zainteresowaniami, cechami osobowości, systemem wartości. Jesteśmy przekonani, że trafną decyzję łatwiej podjąć w oparciu o rzetelne informacje dotyczące nie tylko samej szkoły i kierunków kształcenia, ale też zawodów. Dlatego jednym z celów naszego przedsięwzięcia jest zainspirowanie uczniów Państwa szkoły do poznawania kierunków kształcenia i wymagań edukacyjnych w szkołach ponadgimnazjalnych m. Jaworzna oraz pozyskiwania i gromadzenia informacji na temat zawodów.

Mamy także nadzieję, że przygotowanie się do konkursu i udział w nim uświadomi młodzieży, że rozwój zawodowy człowieka nie jest jednorazową decyzją, ale procesem kończącym się w okresie późnej starości.

W załączeniu Karta Zgłoszenia uczestnictwa w konkursie oraz Regulamin konkursu.

Dodatkowych informacji udzielają:

Elżbieta Orzechowska-Filipczyk