Wiosenno - przedświąteczne działania Szkolnego Koła Wolontariatu.

10 kwietnia 2018

Dla wolontariuszy każda pora roku to okazja do czynienia dobra. Dlatego też nasi Wolontariusze, po zimie, z jeszcze większym zapałem zabrali się do pracy.
Najpierw działania na rzecz Caritas. Dwie zbiórki, każda inna, jednak każda ważna i potrzebna.
9 i 10 marca w sklepie Biedronka odbywała się zbiórka artykułów spożywczych w ramach Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności -"Tak, Pomagam!"
Druga zbiórka, w dniu 23 marca,  odbywała się na terenie sklepu Auchan w Sosnowcu i była częścią całotygodniowej kwesty pieniężnej na rzecz Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu.

W obu akcjach nasi Wolontariusze wykazali się wytrwałością i poświęceniem.Pomimo wielu godzin nie tracili siły i optymizmu, a ten z kolei promieniował na klientów- darczyńców i otwierał ich serca.
Kolejnym przedświątecznym punktem na mapie działań wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu ZSP4 było wsparcie okazane Fundacji Wolne Miejsce, która organizowała w wielu miastach Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych. Udało nam się pomóc w zbiórce żywności i w kuchennych przygotowaniach. A do zaangażowania się w pomoc fundacji zachęcali nas wcześniej jej przedstawiciele z p. Mikołajem Rykowskim na czele.
W Wielkim Tygodniu także nie próżnowaliśmy, udaliśmy się z wielkanocnymi babkami do Domu Pomocy Społecznej oraz do Wspólnoty Betlejem.
Staramy się nieść radość, wspierać prostym gestem, obecnością, czynem miłości do drugiego człowieka, bo przecież to tak niewiele, a może dla kogoś być czymś wielkim.