Królewskie śniadania pod okiem mistrzów

19 kwietnia 2018

Tematyka warsztatów gastronomicznych organizowana przez Śląską Wyższą Szkolę Medyczną w Katowicach jest zawsze bardzo urozmaicona. Dotyczy ona przygotowania potraw z owoców, orzechów, kasz a także poznajemy specyfikę wielu kuchni świata.

Tym razem zaproszenie było wyjątkowo tajemnicze, bo temat brzmiał „Śniadania gwiazd”. Już sam temat powodował ekscytację, a euforię i zachwyt wzbudziło spróbowanie zestawu śniadaniowego przygotowywanego przez znakomitych szefów kuchni, notabene jaworznian. Pracując w elitarnym hotelu Saho House Berlin *****, panowie Marcin Pieńkosz i Marcin Mróz mogli przygotowywać dania dla największych gwiazd sceny muzycznej i filmowej; między innymi dla: Stinga, Christiny Aguilery, Toma Cruise, Madonny, Adel, Kanye West, Agnieszki Holland, Borysa Szyca i wielu innych, których nie sposób wymienić.

Uczniowie klas I a TG, III ZSZ i III Th/t – grupa hotelarzy, także wyczarowali znakomite potrawy śniadaniowe - efekt końcowy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania.