„Od narzekania do działania”.

20 lutego 2018

Dnia 15.02.2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu - ogólnopolskiej akcji promującej  kulturę pamięci, samorządność i patriotyzm gospodarczy wśród młodego pokolenia. Na spotkaniu uczniowie  wcielili się w rolę posłów czterech  fikcyjnych ugrupowań. Przedmiotem negocjacji pomiędzy partiami było powołanie rządu ze spójnym programem, uchwalenie budżetu, a następnie rządzenie w zmieniających sie okolicznościach.

Te  warsztaty pokazały ogromny potencjał naszej młodzieży. Kolejnym etapem jest nagranie krótkiego filmiku- wywiadu ze współczesnym patriotą a przed nami kolejne spotkanie : Moje miasto!mSpotkanie ze studentami i granie w symulację rządu bardzo mi się podobało. Mogliśmy poznać sposób w jaki funkcjonuje polski rząd i być jego uczestnikami. Bardzo mi się podobało. Było zabawnie. Fajni ludzie. Zajęcia bardzo udane, większości bardzo się podobało, ja osobiście byłam zadowolona i miło spędziłam czas. Więcej takich zajęć :)