Tongue Twisters - wykręć język i zostań mistrzem czytania

16 lutego 2018

II edycja międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego w ZSP nr 4 w Jaworznie. Do tegorocznych eliminacji zgłosiło się 15 uczniów. Na tym etapie konkursu uczestnicy musieli zmierzyć się z fragmentem powieści R. L. Stevensona "Dr Jekyll and Mr Hyde". Tekst, sprawiający wrażenie prostego, zawierał w sobie kilka kluczowych słów, których prawidłowe przeczytanie pozwoliło wyłonić reprezentację szkoły. W składzie 4 - osobowej drużyny znalazły się ponownie: Ewelina Pilch  z klasy III TG, Martyna Łopata z klasy III Th/t oraz świeżo odkryte talenty językowe Martyna Kuśnierczyk i Paulina Kopeć z klasy I Te/h.

To już tradycja, że finał Tongue Twisters odbywa się w pierwszy piątek po feriach zimowych, więc 16 lutego 2018 o godzinie 9:00 spotkaliśmy się z reprezentacją CKZiU w Jaworznie. Uczestnicy rozpoczęli rywalizację od rozwiązania testu składającego się z 5 zadań. Była to świetna okazja, by wykazać się znajomością transkrypcji fonetycznej i terminologii związanej z wymową angielską. Gimnastykę dla języka zagwarantowały zarówno teksty typu "tongue twisters" jak i fragmenty dzieł Szekspira, Hardy'ego, Donne'a czy Joyce'a. W efekcie rywalizacji przebiegającej w miłej atmosferze na podium stanęli: Mateusz Mirocha z CKZiU (I miejsce), Ewelina Pilch z klasy III TG w ZSP nr 4 (II miejsce) oraz Weronika Frączkiewicz z CKZiU  (III miejsce).

Mistrz giętkiego języka otrzymał dysk zewnętrzny 1T Seagate ufundowany przez cukiernię Słodkie Ciacho w Bolęcinie, miesięczny karnet na siłownię oraz gadżety ufundowane przez Fabrykę Formy w Jaworznie, voucher na kręgielnię oraz bilard do Centrum Rozrywki Gravitacja w Jaworznie, wejściówkę na wydarzenia specjalne do Multikina w Jaworznie, zestaw testów maturalnych wydawnictwa Operon oraz gramatykę języka angielskiego wraz z readersem od wydawnictwa Pearson Longman.

Fundatorem nagrody głównej za zajęcie II miejsca jest nasza absolwentka technikum hotelarskiego, a obecnie właścicielka klubu RK Studio Treningu Personalnego we Wrocławiu, pani Romana Kasperkiewicz. Zakupiła komputerowy zestaw głośnikowy Tracer Hi – Cube TRG. Ponadto Fabryka Formy w Jaworznie podarowała jednorazową wejściówkę na siłownię oraz firmowe gadżety. Wicemistrz otrzymał również voucher na kręgielnię oraz bilard do Centrum Rozrywki Gravitacja w Jaworznie, wejściówkę na wydarzenia specjalne do Multikina w Jaworznie oraz readers od wydawnictwa Pearson Longman.

Nagroda główna za zajęcie III miejsca, w postaci mobilnego głośnika JBL, została ufundowana przez Power Studio Dance School w Chrzanowie. Ponadto Fabryka Formy w Jaworznie podarowała jednorazową wejściówkę na siłownię oraz firmowe gadżety. W puli nagród znalazły się również voucher na kręgielnię oraz bilard do Centrum Rozrywki Gravitacja w Jaworznie, wejściówka na wydarzenia specjalne do Multikina w Jaworznie oraz  readers od wydawnictwa Pearson Longman.

Pragniemy gorąco podziękować sponsorom za wsparcie. Państwa zaangażowanie przyczyniło się do nadania naszemu konkursowi niepowtarzalnej oprawy. Zaskoczenie i radość zwycięzców są dla nas bezcenne. Wyrażamy głęboką nadzieję na dalszą, równie owocną współpracę przy organizowaniu III edycji międzyszkolnego konkursu "Tongue Twisters".

Anna Sraga-Chmielik i Krzysztof Stankiewicz