Pierwszy etap Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych

7 grudnia 2017

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Programie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Program składał się z cyklu czterech spotkań, podczas których uczniowie poznali istotę ubezpieczeń społecznych oraz dowiedzieli się, dlaczego ubezpieczenia te są obowiązkowe, jakie korzyści wynikają z opłacania składek, poznają zasady funkcjonowania systemu emerytalnego, a także zasady prowadzenia biznesu w aspekcie systemu ubezpieczeń społecznych. Po zakończeniu cyklu czterech lekcji, szkoła mogła zgłosić uczniów do uczestnictwa w Ogólnopolskiej Olimpiadzie o Ubezpieczeniach Społecznych.

27 listopada 2017r. odbył się I etap OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH organizowanej pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Do etapu szkolnegoprzystąpiło 15 uczniów z klas Technikum Ekonomicznego. Najwyższą ilość punktów zdobyły  uczennice Angelika Madej i Wioletta Januszewska z klasy 4 Te/h oraz ich młodsza koleżanka z klasy 1 Te/h Paula Sówka.

Życzymy powodzenia w następnym etapie!

Halina Migacz