OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY 2017 w naszej szkole

24 października 2017

Działo się!!! Za nami kolejna edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Ta  impreza na stałe wpisała się w harmonogram działań realizowanych w naszej szkole.  W tym roku akcja odbyła się pod hasłem: „Ja na rynku pracy: moje talenty i kompetencje.”

16 oraz 18 października uczniowie klas czwartych technikum oraz trzeciej klasy zasadniczej szkoły zawodowej wzięli udział w warsztatach „Papiery do kariery”. Zajęcia przeprowadziła p. Monika Zając – Kopeć Konsultant Sieci Eurodesk Polska a ich celem było zapoznanie przyszłych absolwentów
z zasadami tworzenia Europass. Jest to europejski dokument umożliwiający przedstawienie swoich umiejętności i kwalifikacji w jasny i efektywny sposób.

17 października gościliśmy doradców zawodowych jaworznickich placówek, którzy pod okiem specjalistów z Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy
w Katowicach wzbogacali swoją wiedzę merytoryczną i warsztat pracy. Efektem finalnym tego spotkania jest zorganizowanie w naszej szkole miejskich rozgrywek „Chłopska szkoła biznesu” dla uczniów szkół podstawowych Jaworzna. Mamy nadzieję, że nasi młodsi koledzy będą się dobrze bawić.

20 października w szkole odbył się meeting szkoleniowo – zawodowy „Rozwiń karierę z MCK”, podczas którego nasi uczniowie mogli zapoznać się z ofertami pracy oraz realizowanymi  projektami w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Jaworznie, Sosnowcu i Katowicach.

Zapraszamy do galerii zdjęć J