Nauczyciel – „W jego słowach miejsca nie ma na drwinę.”

16 października 2017

13 października 2017 obchodziliśmy w ZSP nr 4 Dzień Edukacji Narodowej. W oficjalnej części akademii Pani Dyrektor złożyła życzenia nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. My, pierwszoklasiści, zostaliśmy przyjęci w poczet społeczności uczniowskiej po uroczystym ślubowaniu, nad którym czuwała Pani Sylwia Bieszczad.

Część artystyczna akademii to owoc współpracy klas pierwszych.

Zaczęliśmy tradycyjnie od podziękowań i życzeń, które ozdobił wiersz autorstwa Pauliny Kopeć z I Te/h.

„…On pokaźny bagaż swej wiedzy dalej przekazuje,

Wiarę we własne siły w uczniach buduje.

Kiedy ktoś cenny swój talent marnuje,

Dobry ten duch na straży pilnuje...”

Pod czujnym okiem Pani Danuty Kowalczyk-Cudak klasa I Tt przedstawiła krótką inscenizację "Szkoła dawniej". Na szczególną uwagę zasługiwała scenografia; mogliśmy zobaczyć zabytkowe ławki z otworem na kałamarz, chałaty noszone przez uczniów, "Elementarz" Mariana Falskiego.

Reprezentanci klasy I b Tg z drobną pomocą koleżanek z I Te/h z entuzjazmem zaśpiewali "My uczniowie". Pani Karina Gaj-Woźniak pilnowała, by w swój występ włożyli serce. Dzięki ich staraniom powstała również dekoracja.

Ogromne wrażenie wywarł na wszystkich pokaz tańca hip hop, w którym zaprezentowała się uczennica I Tt, Klaudia Polakowska wraz z koleżankami z zespołu.

Na koniec akademii uczennice klasy I Te/h przygotowywane przez Panią Annę Sraga-Chmielik poprowadziły quiz sprawdzający wiedzę grona pedagogicznego. W radosnej atmosferze nauczyciele rozwiązywali stawiane przed nimi zadania i zostali nagrodzeni słodkościami. Gazetka dotycząca powstania i działalności Komisji Edukacji Narodowej, Towarzystwa do Ksiąg Elementarnych to również ich praca.