ZSP NR 4 NA RYNKU CZYLI JAWORZNICKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY

22 grudnia 2016

Bombki, stroiki, ciasta, pierniczki, smakołyki – takie cuda i cudeńka można było oglądać, spróbować i oczywiście kupować 17 grudnia na jaworznickim rynku.

Jaworznicki Jarmark Bożonarodzeniowy, nawiązujący do tradycji europejskich jarmarków świątecznych, na stałe wpisał się w kalendarz przedświątecznych szaleństw zakupowych mieszkańców Jaworzna i okolic. Wyjątkowa atmosfera budowana jest nie tylko kolorowymi kramikami, pełnymi ozdób świątecznych, ale również programem artystycznym w wykonaniu dzieci i młodzieży z jaworznickich szkół i placówek kulturalnych.

Jak co roku nie mogło też zabraknąć na nim Ekonomika. Nasze stoisko obfitowało w arcydzieła sztuki plastycznej i kulinarnej. Ogromne zainteresowanie wywoływały niebanalne, ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, ale przebojem były ciasta i pierniczki autorstwa gastronomicznych geniuszy naszej szkoły.  Było czym cieszyć i oczy i podniebienie :)

Zapraszamy za rok – mamy już nowe pomysły i przepisy na świąteczne smakołyki.

PP