Dar serca

21 grudnia 2016

Szkolny Klub Wolontariatu z ZSP 4 wpadl w tym roku szalony pomysł. By prawdziwie poczuć świąteczny klimat dniach 6-21 grudnia wolontariusze, uczniowie, nauczyciele włączyli się w akcję robienia kartek świątecznych. I może nie ma w tym nic szczególnego, bo to przecież taki czas, to jednak odbiorcy kartek są wyjątkowi.

24 grudnia w Katowicach odbędzie się Wigilia dla Samotnych organizowana przez Fundację Wolne Miejsce i to właśnie uczestnicy tej wigilii dostaną własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami. Chcieliśmy, by osoby te mogly poczuć się wyjatkowo.
W akcję włączyło sie bardzo wiele osób. Oprócz Kochanych i Drogich naszych przyjaciół, rodziny,znajomych talentem wspomogly nas dzieci i opiekunowie z następujących placówek z Jaworzna:
Przedszkole Zaczarowany Domek
Młodzieżowy Dom Kultury
Kompas-organizacja społeczna
Akcja naprawdę sprawiła nam wiele radości, robiąc wspólnie kartki mieliśmy okazję spędzić mily czas w atmosferze życzliwości. A rezultatem akcji na dzień dzisiejszy jest blisko 800 kartek a do wigilii jeszcze chwila, więc wierzymy, że bedzie ich jeszcze więcej. Nasza akcja jest częścią naszego zaangażowania w grę POLICHROM, która przeznaczona jest dla Szkolnych Klubów Wolontariatu woj. śląskiego. Organizatorem gry jest Regionalne Centrum Wolontariatu z Katowic.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i wspierającym akcje.

Pozdrawiamy świątecznie

Szkolny Klub Wolontariatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Jaworznie.
#polichrom