„I ty możesz ogrzać czyjeś zmarznięte serce”

28 listopada 2016

28 listopada w naszej szkole miało miejsce przemiłe spotkanie. A wszystko w związku ze Szkolnym Dniem Wolontariatu. Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz część uczniów miała możliwość jeszcze raz zapoznać się z działaniami wolontariatu w szkole, m.in. w ramach gry polichrom. Mogliśmy zobaczyć film z wypowiedziami wolontariuszy oraz zapowiedź akcji na rzecz osób samotnych.

Właśnie w ramach polichromu organizujemy akcję tworzenia kartek świątecznych, które zostaną przekazane osobom samotnym podczas „Wigilii dla Samotnych” organizowanej przez Fundację Wolne Miejsce.

Dlatego też było nam niezmiernie miło gościć dziś założyciela Fundacji, pana Mikołaja Rykowskiego. Została nam przybliżona idea Fundacji, ale przede wszystkim mieliśmy okazję zobaczyć przed nami prawdziwie zaangażowanego w działania na rzecz osób samotnych, człowieka z pasją.

Dziękujemy za zarażenie nas entuzjazmem, chęcią bycia dla innych.

Mamy nadzieję,że zrobione przez nas kartki będą choć trochę miały okazję uświetnić ten wigilijny dzień.

Wierzę, jako Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu, że zawsze takie spotkania mają okazję przynieść konkretny owoc.  Kolejny raz mieliśmy możliwość poczuć, że jesteśmy sobie nawzajem potrzebni i to właśnie współpraca, wspólne działania, wzajemne uzupełnianie się, są w stanie przynieść cudowne efekty.

Dlatego ponawiamy nasz apel o wykonanie własnoręcznie kartki świątecznej, byśmy mogli ją przekazać organizatorom wigilii.

Uczniowie z naszej szkoły postanowili też wesprzeć wigilię od strony gastronomicznej, pomagając w gotowaniu.

Spotkanie zaowocowało także włączeniem się w zbiórkę żywności artykułów potrzebnych do przygotowania wigilii.

Do dzieła Kochani i nie zapomnijcie polubić  na facebooku stronę Fundacji Wolne Miejsce,

naszą Szkolną Stronę Wolontariatu SKW ZSP4 oraz stronę polichromu.

Dziękujemy i pozdrawiamy wszystkich Wolontariuszy zaangażowanych w to cudowne dzieło.

polichrom.pl

z opiekunem p. Anną Bartoń