I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznych dla reprezentacji naszej szkoły!

16 listopada 2016

W dniu 16.11.2016 r w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków odbył się Wojewódzki Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznych, zorganizowany przez Śląską Organizację Wojewódzką Ligi Obrony Kraju oraz MDK w Jaworznie, w którym zdobyliśmy I miejsce.

W konkursie uczestniczyło ponad 50 osób, z różnych szkół Jaworzna i terenu województwa Śląskiego, zgodnie z regulaminem reprezentacja szkoły miała składać się z 4 osób. Dwie osoby recytowały wiersze, a dwie pozostałe miały zaśpiewać pieśni patriotyczne. Uczestnicy byli oceniani indywidualnie, a także drużynowo. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Florczak z klasy 1 Tg (recytacja wiersza Marii Konopnickiej), Bartosz Górowski z klasy 1 Tg (recytacja wiersza „Do moich synów” autorstwa Jerzego Żuławskiego), Natalia Kubies z klasy 2 Te/g, która wykonała pieśń „Rozkwitały pąki białych róż” oraz Patryk Kaszteranda z klasy 1 Tg/t, który zaśpiewał pieśń „Dziś idę walczyć mamo”.  Opiekę nad uczniami sprawowali: recytacja - Pani Bożena Rejdych, Pan Łukasz Waśko, śpiew - Pani Anna Stachańczyk, Pan Łukasz Waśko.

Po długich obradach Jury wydało werdykt! Nasza szkolna reprezentacja zajęła I miejsce drużynowo. Otrzymaliśmy największą liczbę punktów.
Dodatkowo w kategorii „poezja” Bartosz Górowski zdobył III miejsce, a Patryk Kaszteranda w kategorii „pieśń” zdobył wyróżnienie. Główną nagrodę odebraliśmy wspólnie, a na ręce Pani Anny Stachańczyk zostały złożone gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w kolejnych artystycznych zmaganiach!

Patryk Kaszteranda  śpiew "Dziś idę walczyc mamo"

Natalia Kubies i Patryk Kaszteranda  śpiew "Rozkwitały pąki białych róż"

Bartosz Górowski recytacja wiersza „Do moich synów” autorstwa Jerzego Żuławskiego

Weronika Florczak recytacja wiersza Marii Konopnickiej