Etap regionalny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”

28 lutego 2024

W Okręgowym Inspektoracie Pracy w Katowicach 22 lutego 2024 r. odbył się etap regionalny XI edycji konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” organizowanewgo przez Państwową Inspekcję Pracy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice, które wygrały etap szkolny: Alicja Trojan z kl. 3 Pe i Nikola Żelichowska z kl. 2 Pe. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test z wiedzy obejmującej przepisy prawnej ochrony pracy, w tym przepisy dotyczące bhp, legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej, ze szczególnym uwzględnieniem praw i obowiązków stron stosunku pracy.

Małgorzata Jędrzejczyk, Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach ds. prawnych podziękowała uczniom i opiekunom za udział w konkursie oraz zaangażowanie w jak najlepsze przygotowanie się do rywalizacji. „Udział w konkursie to tylko jeden ze sposobów motywacji do zdobywania wiedzy. Tak naprawdę ta wiedza to dla Was ogromny kapitał na początek drogi zawodowej i znaczne ułatwienie podczas pierwszych kroków w pracy. Gratuluję wszystkim uczestnikom podjęcia trudu przygotowań oraz zwycięstwa w etapie szkolnym konkursu. Życzę powodzenia podczas dalszej rywalizacji i oczywiście wielu sukcesów” – mówiła Małgorzata Jędrzejczyk do uczestników konkursu.