Ogólnopolski Tydzień Kariery w kolorze

27 października 2023

Czy kolory mają wpływ na życie zawodowe? Jak to jest, że coraz częściej pracodawcy urządzając przestrzenie firmowe zwracają uwagę na odpowiedni dobór barw i wystrój miejsca pracy? Czy praca z kolorem może mieć walor terapeutyczny i zmniejszać zawodowy stres? Na te i inne pytania odpowiedź przyniósł Ogólnopolski Tydzień Kariery w ZSP4.

W dniach 16-20.10.2023 r. w szkole odbyły się lekcje dotyczące w/w tematyki, dodatkowo wykonano gazetkę do wglądu, a część chętnych uczniów mogło wykonać indywidualnie mandalę na "kole kolorów".  Dodatkową formą przekazywania wiedzy stała się audycja pod hasłem „Ciekawe początki światowych marek” , podczas której uczniowie mogli wykonać psychozabawę odpowiadającą na pytanie: „Czy kiedyś rozkręcę własny biznes?”. Ukoronowaniem OTK w ZSP4 było spotkanie z doradcą zawodowym CKZ Panią Moniką Durczyńską oraz praktyczną nauczycielką zawodu Panią Anną Sieprawską, która wykonała pokaz makijażu biznesowego oraz zaprezentowała założenia sztuki autoprezentacji, jako warunku osiągnięcia sukcesu podczas rozmowy kwalifikacyjnej kandydata chcącego rozpocząć pracę w wymarzonym zawodzie.