Hotelowe śniadanie i pojedynek na poduchy

10 marca 2023

10 marca hotelarze z klasy drugiej wzięli udział w niecodziennej wycieczce zawodoznawczej.

Quality Silesian Hotel*** oraz Economy Silesian Hotel**na czele z Dyrektor Pionu Hotelowego, z Panią Karoliną Trzebiatowską, jak zawsze zadbali o nas kompleksowo i udowodnili, że potrafią wciąż zaskakiwać :)

Po degustacji pysznego i zdrowego śniadania zostaliśmy zaproszeni do sali konferencyjnej, w której czekała na nas już Pani Weronika, absolwentka naszej szkoły. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała m.in. o swojej pracy w recepcji, w dziale sprzedaży i marketingu, ścieżce zawodowej i drodze awansu.

Uczniowie zapoznani zostali również z hotelowym programem rezerwacyjnym, w którym mieli okazję założyć swoją pierwszą klasową rezerwację.

Bardzo szybko się okazało, że to nie wszystko co zaplanowała dla nas Pani Karolina wraz ze swoimi pracownikami.

Czekała na nas wyjątkowa, zawodowa niespodzianka :)

Oprócz standardowej „podróży” po obiekcie, zapoznaniu się z organizacją pionów funkcjonalnych współczesnego hotelu, uwzględniającą różnice w wymaganiach kategoryzacyjnych części ** i *** uczniowie podjęli praktyczne, zawodowe wyzwanie w części pobytowej hotelu.

Rywalizacja dotyczyła profesjonalnego ścielenia łóżek hotelowych, na czas, według wcześniejszego instruktażu pracowników działu housekeepingu.

Panował prawdziwy duch rywalizacji. Walka była zacięta.

Ten wyjątkowy dzień zakończyliśmy spacerem w Dolinie Trzech Stawów.