Spotkanie z absolwentem naszej szkoły… hotelarzem

27 października 2015

27. października mieliśmy okazję gościć niezwykłą absolwentkę naszej szkoły. Odwiedziła nas Pani Marta Ciupek-Tokarek, która obecnie jest dyrektorem Hotelu***  Zacisze w Turawie, a swoją karierę zawodowązaczynała ucząc się tak jak my zawodu technika hotelarstwa. Oczywiście na tym jej edukacja się nie zakończyła i jak sama mówi chyba nigdy się nie zakończy. Pani Marta to osoba wszechstronna - nie tylko studiowała hotelarstwo i zarządzanie, ale również ukończyła studia trenerskie i coaching.

Podczas spotkania opowiedziała nam o drodze zawodowej jaką przebyła od skończenia szkoły do dnia dzisiejszego. Z pasją i prawdziwą dumą mówiła o Hotelu Zacisze, który od początku zakładała i promowała w regionie. Podkreślała, że warto mieć marzenia, warto stawiać sobie cele i z determinacją dążyć do ich realizacji.

Żeby obalić powszechnie panujący nie tylko wśród młodych osób mit, że „w tym kraju się nie da” z Panią Martą przyjechał do nas szef kuchni restauracji hotelowej - Pan Marcin. Zaczynał on swoją karierę zawodową od nauki w zasadniczej szkole zawodowej w zawodzie kucharz małej gastronomi i od pracy w charakterze pomocy kuchennej. W hotelowej restauracji dał się poznać jako pracownik sumienny, lojalny i uczciwy, a także jako doskonały kucharz angażujący się w realizację zamówień gości. Dlatego, gdy pojawiła się taka możliwość dostał on od Pani Marty szansę na objęcie stanowiska szefa kuchni, na którym z powodzeniem się realizuje. Pan Marcin, dzięki swojej determinacji, ukończył też liceum ogólnokształcące dla dorosłych i nie wyklucza, że w przyszłości rozpocznie naukę na uczelni wyższej. Ponadto prowadzi na fb społeczność Młodzi gotują, gdzie zamieszcza ciekawe przepisy kulinarne.

Na koniec Pani Marta obiecała, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie. Trzymamy ją za słowo zwłaszcza, że zaprosiła nas na wycieczkę przedmiotową do Hotelu***  Zacisze w Turawie…